foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
TECH: programista, hotelarstwo, grafika, logistyka, reklama, LO: ogólny, dietetyka/fitness

logo ue 2020 2021

Dziś w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbyło się oficjalne otwarcie nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. W wydarzeniu udział wzięli Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiestarosta Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu - Halina Mentel i Adam Szydłowski - Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego oraz Radny Rady Powiatu Będzińskiego Jerzy Grad.

- Sport to niezwykle istotna dziedzina ludzkiej aktywności, kształtująca charakter człowieka. Sportowa rywalizacja uczy nas wytrwałości w dążeniu do celu i skutecznego stawiania czoła porażkom. Cieszę się, że uczniowie czeladzkiego ZSOiT będą mogli ćwiczyć i rozwijać się w tak komfortowych warunkach. Odpowiednia baza jest podstawą do szlifowania sportowych talentów - mówił Starosta Sebastian Szaleniec.

Sala gimnastyczna od sierpnia do końca ubiegłego roku przeszła gruntowny remont. Całkowity koszt remontu wyniósł 766.433,79 zł. W sali wymieniono podłogę - na profesjonalną, dedykowaną obiektom sportowym, pomalowano ściany i sufit, zamontowano nowoczesne oświetlenie. Zakupiono wyposażenie: drabinki, drabiny linowe, nowoczesny osprzęt do siatki, umożliwiający grę w piłkę siatkową, badmintona i tenisa. Na ścianach wyłożonych nowoczesnymi i miękkimi materacami zawisły kosze do koszykówki, kosze wsadowe oraz tablica wyników. Całość dopełnia nowoczesne nagłośnienie w sali i szatniach.

Prace zostały przeprowadzone również na korytarzu, szatniach, sanitariatach i zapleczu dla nauczycieli wychowania fizycznego. Wszędzie wymieniono podłogi, pomalowano ściany i sufity, a w sanitariatach wyłożono terakotę. Toalety, jak i cały ciąg komunikacyjny tej części budynku dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy schodach zamontowano windy dla osób niepełnosprawnych. W całej części budynku została wymieniona kanalizacja i elektryka, zwieńczona zamontowaniem wyłącznika przeciwpożarowego na zewnątrz szkoły.

13grudnia pamietamy 18112021Młodzież naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie edukacyjnym "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy!", wzięła udział w pokazie filmu dokumentalnego.

"Nie zabierajcie Mamy" to film dokumentalny przedstawiający nieopowiedziane do tej pory historie działaczek "Solidarności" - kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

Dla uczniów była to niezwykle ciekawa lekcja historii najnowszej.

1981 projekt 29092021Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu.

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Organizatorem projektu jest Śląski Kurator Oświaty. Partnerzy projektu: NSZZ „Solidarność”, IPN Oddział w Katowicach i Stowarzyszenie ”Dumni z Polski”. Patronat objęli: Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Jakub Chełstowski Marszałek Województwa Śląskiego.

Więcej informacji o projekcie pod adresem: http://pamiec81.pl/.

We wtorek, 7 września 2021 r. o godzinie 17:00, odbędą się zebrania z rodzicami. Zapraszamy!

Maturalne egzaminy poprawkowe - wtorek 24 sierpnia 2021 r. o godzinie 9:00. Zdający powinni przyjść przynajmniej 30 minut przed egzaminem.

Partnerzy

wsb dg logo

 

wsl poz logo

 

humanitas sos logo

 

wst kato logo

 

gwsh

 

wsl poz logo

 

wsb

 

holiday inn

Copyright © 2022 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.