foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
handel, hotelarstwo, grafika/poligrafia, logistyka, ochrona środowiska, reklama, spedycja, transport kolejowy, e-sport, biznes

W dniu 11.11.2018 r. kadeci klas mundurowych I eh i II eg wraz z opiekunami - A. Rutkowską, E. Bazańską-Wolską i R. Żymirską wzięli udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanych przez Miasto Czeladź.

O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Stanisława BM odprawiona została msza święta za ojczyznę. Po mszy z rynku Starego Miasta przeszliśmy w historycznym orszaku, na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie odbyła się oficjalna miejska uroczystość. Nasi kadeci wystąpili w charakterze legionowych piechurów (starszy szeregowy kadet Gruner, starszy szeregowy kadet Swoboda, starszy szeregowy kadet Biema, kadet Pabiś, kadet Kotłowski, kadet Piwowarczyk, kadet Sałata, kadet Skrzypczak, kadet Czechowicz, kadet Pawłowski), a także reprezentowali jako poczet sztandarowy Związek Kombatantów w Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Czeladzi (starszy szeregowy kadet Przybyło, starszy szeregowy kadet Żukocińska, kadet Zasada).

Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Miasta Czeladź, Panu Zbigniewowi Szaleńcowi za zaproszenie, a także Wydziałowi Promocji Miasta, Kultury i Współpracy z Zagranicą w Czeladzi za pomoc w przygotowaniu się do uroczystości. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Rodzinom kadetów za przybycie i wsparcie.

Partnerzy

wsb dg logo

 

humanitas sos logo

 

wst kato logo

 

wsl poz logo

 

wsl poz logo

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.