foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
handel, hotelarstwo, grafika/poligrafia, logistyka, ochrona środowiska, reklama, spedycja, transport kolejowy, e-sport, biznes

Rekrutacja 2019/2020

nabor 2019 2020

19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbyło się podsumowanie projektu "Małe Wielkie Historie - Czeladź w Niepodległej" zorganizowane przez Stowarzyszenie Czeladzka Innowacyjna Szkoła. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego a jego celem było zachęcenie uczniów ZSOiT do badania mało znanych faktów z dziejów rodzinnego miasta.

W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor ZSOiT w Czeladzi, przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół oraz nauczyciele i młodzież ZSOiT w Czeladzi. Prezes stowarzyszenia Lidia Niemczyk oraz jego wiceprezes Ewa Leszczyńska - Polak przedstawiły sprawozdanie z realizacji projektu oraz złożyły podziękowania partnerom projektu i czeladzkim seniorom za współpracę i pomoc przy realizacji projektu, uczniom ZSOiT za zaangażowanie, wysiłek i serce włożone w redagowanie artykułów i zaprojektowanie bloga, zaś nauczycielom za przygotowanie projektu i jego koordynację.

Następnie odbyła się prezentacja bloga "czeladzwniepodleglej.blogspot.com" założonego przez uczniów ZSOiT pod kierunkiem pani Doroty Kwiecińskiej. Uczniowie przedstawiali kolejno efekty swojej pracy: bogato ilustrowane artykuły, oparte na dokumentach źródłowych, często mało znanych lub dotychczas niepublikowanych. W redagowaniu tekstów mogli liczyć na pomoc pań: Eweliny Korzec i Alicji Musiałek.

Nagrodzeni zostali uczestnicy projektu, którzy wykazali się największym zaangażowaniem i wkładem pracy w odkrywanie "małych i wielkich historii" Czeladzi. Nagrodę otrzymał również uczeń kl. IIeh Kamil Łyczko, który zwyciężył w konkursie na logo Stowarzyszenia Czeladzka Innowacyjna Szkoła.

Głos zabrali także goście stowarzyszenia: pani dyrektor Agnieszka Rutkowska oraz państwo Ewa Ambroży i Antoni Krawczyk ze Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, którzy podziękowali młodzieży za pracę w ramach projektu. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania długo jeszcze dyskutowano o możliwości współpracy nad odkrywaniem historii Czeladzi i pracą nad tym, aby lokalna społeczność miała możliwość się z nią zapoznać.

Wyniki pracy uczniów można oglądać pod poniższym adresem https://czeladzwniepodleglej.blogspot.com. Zachęcamy do zajrzenia na blog.

Partnerzy

wsb dg logo

 

humanitas sos logo

 

wst kato logo

 

wsl poz logo

 

wsl poz logo

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.