foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
handel, hotelarstwo, grafika/poligrafia, logistyka, ochrona środowiska, reklama, spedycja, transport kolejowy, e-sport, biznes

5 lutego br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbyło się 2 Forum Pracodawców pod hasłem "Twój zawód - Twoja przyszłość" oraz Dzień Zawodowca. Na spotkanie zaproszeni zostali pracodawcy z branży logistycznej, hotelarskiej, reklamowej, poligraficznej, medycznej oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie.

Podczas panelu dyskusyjnego goście odpowiadali na pytania uczniów, związane z zapotrzebowaniem kadrowym, procesem rekrutacji, warunkami pracy i możliwościami rozwoju zawodowego w zakładach pracy. Wystąpieniom zaproszonych gości przysłuchiwała się młodzież klas maturalnych ZSOiT w Czeladzi oraz ponad 250 gimnazjalistów z klas trzecich i ósmoklasistów szkół podstawowych z Czeladzi, Będzina, Wojkowic i Psar. Cieszymy się bardzo z tak ogromnego zainteresowania naszą szkołą i kierunkami kształcenia.

2 Forum Pracodawców miało na celu uświadomienie zebranej młodzieży bieżącego zapotrzebowania na rynku pracy, w jakich kierunkach warto się kształcić, jakie wartości, cechy, predyspozycje i umiejętności są cenione u pracodawców najbardziej, jak przygotować się do procesu rekrutacji, a ponadto - na co młody pracownik może liczyć w firmie, jaka jest polityka zakładu pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego. Była to świetna lekcja doradztwa zawodowego dla młodzieży, która już za kilka miesięcy stanie przed dylematem wyboru szkoły średniej. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty zawodowe dla ósmoklasistów i gimnazjalistów, podczas których można było zapoznać się ze specyfiką zawodu technika organizacji reklamy, grafiki i poligrafii cyfrowej, hotelarstwa czy logistyka. Warto dodać, że szkolna oferta kształcenia w naszej placówce została wzbogacona o liceum ogólnokształcące z innowacją ratownictwo medyczne lub pielęgniarstwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom (Zannini Poland Czeladź, SFA Polska Czeladź, Arcese Polska Będzin, Hotel "Szafran" Czeladź, Hotel i Restauracja "Pod Filarami" Czeladź, Hotel Vienna House Easy Katowice, Drukarnia Archidiecezjalna Katowice, Agencja Reklamy "Kontakt Plus" Będzin, PZOZ w Będzinie - Szpital Czeladź oraz Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie) za poświęcenie swojego czasu, zaszczycenie nas swoją obecnością podczas Forum oraz przekazanie cennych wskazówek i informacji związanych z zawodami.

Partnerzy

wsb dg logo

 

humanitas sos logo

 

wst kato logo

 

wsl poz logo

 

wsl poz logo

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.