foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
TECH: programista, hotelarstwo, grafika, logistyka, reklama, LO: ogólny, dietetyka/fitness

logo ue 2020 2021

13grudnia pamietamy 18112021Młodzież naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie edukacyjnym "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy!", wzięła udział w pokazie filmu dokumentalnego.

"Nie zabierajcie Mamy" to film dokumentalny przedstawiający nieopowiedziane do tej pory historie działaczek "Solidarności" - kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego. Umieszczono w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

Dla uczniów była to niezwykle ciekawa lekcja historii najnowszej.

Partnerzy

wsb dg logo

 

wsl poz logo

 

humanitas sos logo

 

wst kato logo

 

gwsh

 

wsl poz logo

 

wsb

 

holiday inn

Copyright © 2022 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Rights Reserved.