Ułatwienia dostępu

Czy można połączyć język angielski z matematyką? Jakie zadania rozwiązują nasi rówieśnicy w Anglii? Odpowiedzi nie tylko na te pytania możecie uzyskać biorąc udział w szkolnym konkursie drużyn dwuosobowych, który odbędzie się w poniedziałek 11 marca, o godz. 11.00 w sali nr 3.

Zakres konkursu obejmuje polskie i angielskie nazwy:

  • przyborów geometrycznych,
  • działań arytmetycznych,
  • rodzajów kątów,
  • wzajemnego położenia prostych na płaszczyźnie,
  • rodzajów wielokątów,
  • rodzajów brył.

Nie zabraknie również prostych zadań praktycznych związanych z powyższymi pojęciami. Podczas konkursu można korzystać z kalkulatora oraz standardowych przyborów geometrycznych.O kolejności decyduje liczba uzyskanych punktów, a na najlepsze drużyny czekają nagrody. Zapraszamy do licznego udziału w konkursie! Organizatorzy - mgr Ilona Zagórska oraz mgr Sylwia Gralikowska.