Ułatwienia dostępu

W piątek, 10.11.2023 r., Społeczność ZSOiT w Czeladzi obchodziła potrójne święto:

  • 🪖ślubowanie uczniów klas I-wszych mundurowych;
  • 🇵🇱 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości;
  • 👩‍🔬święto patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej-Curie.

Pani dyrektor Agnieszka Rutkowska przywitała znamienitych gości:

  • Przewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego pana Jana Powałkę;
  • Wicestarostę Będzińskiego pana Dariusza Waluszczyka;
  • Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie panią Aldonę Kopczyńską;
  • mjra Mariusza Rodaka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie;
  • Burmistrza Miasta Czeladź pana Zbigniewa Szaleńca;
  • Wiceburmistrz Miasta Czeladź ds. Społecznych panią Beatę Zawiłę;
  • Proboszcza parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi ks. kanonika Jarosława Wolskiego.

W imieniu gospodarza uroczystości - Starosty Będzińskiego pana Sebastiana Szaleńca - głos zabrał Wicestarosta Będziński pan Dariusz Waluszczyk, gratulując młodzieży klas I-wszych wyboru szkoły, a także chwaląc ZSOiT w Czeladzi za dotychczasowe osiągnięcia na polu rekrutacji oraz egzaminów zewnętrznych. 🪖Po przemówieniach nastąpił moment uroczystego ślubowania uczniów klas I-wszych mundurowych połączony z pasowaniem. 🪖Uczniowie klas II - V o profilu mundurowym uzyskali wyższe stopnie awansu, zgodnie z "Regulaminem klas mundurowych" przyjętym w naszej szkole. 🇵🇱 Część uroczystości poświęciliśmy na upamiętnienie 105-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze, a grupa młodzieży z klas mundurowych odśpiewała "Szarą piechotę"oraz "Dziewczynę z granatem". 👩‍🔬W drugiej części uroczystości, dzięki scenkom rodzajowym, przybliżyliśmy zebranym sylwetkę naszej patronki - Marii Skłodowskiej-Curie. 💐Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim znakomitym Gościom. Jesteśmy szczęśliwi, że świętowaliście Państwo z nami tak ważny dla szkoły moment. 💐Dziękujemy za przybycie Rodzinom i Najbliższym naszych pierwszoklasistów. 💐Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Czeladź Zbigniewowi Szaleńcowi oraz kierownictwu MOSiR-u w Czeladzi za to, że po raz kolejny udostępniliście nam Państwo salę, dzięki czemu nasza uroczystość zyskała godną oprawę. 💐Dziękujemy Nauczycielom oraz Uczniom zaangażowanym w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok!